Osada Sandonorico

Tábor 2005

Téma tohoto letního tábora bylo INDIÁNI, kterého se nemohl zhostit, jako programátor, nikdo jiný než Indián.
Kmen orlů, medvědů, bizonů a havranů tak čekalo nelehkých 14 dní. Každý indiánský kmen si musel vytvořit svůj vlastní totem a začít s výukou pravých indiánských dovedností. Přece každý správný indián se musí umět orientovat v přírodě pomocí buzoly, střílet z vlastnoručně vyrobeného luku, vyrýžovat si dostatek zlata na živobytí. Umět ošetřit zraněného indiána, uvázat pořádný uzel, rozdělat oheň, poznat každou rostlinu ve svém okolí a zašifrovat tajnou zprávu.
Na celodenní putování vyšly kmeny tentokrát do Trenkovi rokle. Byla to opravdu cesta hodna pravého a statečného indiána, o to víc však indiánky! Některé vedoucí kmenů, jako třeba Dagmara na tuto cestu nejen nikdy nezapomenou, ale už se na ni ani nikdy v budoucnu nevydají! Počasí nám přálo a oběd, který si každý z kmenů v rokli připravil, byl natolik vydatný, aby se večer zase všichni šťastně sešli v rodném tábořišti.
Ti, kteří prošli závěrečnou indiánskou zkouškou zdatnosti, byli odměněni pokladem od Hiawathy, který byl ukryt na bezpečném místě zříceniny vysoko na krajem, a to na oblíbeném Víckově
Novinkou letošního tábora byla horolezecká výbava, která skvěle posloužila jako překážková dráha, houpačka či lanovka. Bylo to příjemné oživení!

Byl to náš v pořadí již 6 letní tábor. Opět zdařilý! Už teď se všichni těšíme na léto, až zase vyrazíme s kufry, batohy a spacáky na naše milé tábořiště uprostřed lesů….
A co nás bude čekat v tom roce 2006? Téma tábora 2006 samozřejmě ještě neprozradíme, ať se máme všichni na co těšit.