Osada Sandonorico

Kronika

Skryje

V sobotu 8.listopadu 2008 jsme se rozhodli podívat na naše tradiční tábořiště ve Skryjích v jeho podzimní kráse. Tentokrát nám však vůbec nepřálo počasí. Už v pátek v noci začalo pršet a pršelo až do sobotního pozdního odpoledne. Už při cestě na nádraží se mi vkrádala myšlenka, že to na nádraží vzdáme a půjdeme raději někam na čaj.

CVVZ

Po měsíci netrpělivého očekávání jsme se sešli kde jinde, než ve vestibulu nádraží v Brně a mohli směle vyrazit směr Přerov, kde se konala Celostátní vzájemná výměna zkušeností. Jedná se o každoroční akci, kde se sejdou lidé, kteří pracují s dětmi a zde se chtějí dozvědět něco nového pro svou práci.

Tábor 2007

Psalo se 29.července, léta páně 2007. Za středověkou osadou Skryje, na pozemku uprostřed lesů, se usadilo rytířské tažení a založilo si tu tábor. Byla to rytířská družina krále Richarda I. Sešly se tu čtyři rytířské rody,které měly společný cíl-získat svatý grál!

Tábor 2005

Téma tohoto letního tábora bylo INDIÁNI, kterého se nemohl zhostit, jako programátor, nikdo jiný než Indián.
Kmen orlů, medvědů, bizonů a havranů tak čekalo nelehkých 14 dní. Každý indiánský kmen si musel vytvořit svůj vlastní totem a začít s výukou pravých indiánských dovedností. Přece každý správný indián se musí umět orientovat ...

Výprava na tajemný hrad

Vyrazili jsme v sobotu dopoledne a po nekonečné cestě vlakem dojeli do obce Číchov. Po výstupu jsme postupovali do prudkého stoupání (které někoho docela zaskočilo) západním a posléze severozápadním směrem na Radonín. Po cestě jsme využili chládku lesa i rybníku ke zchlazení našich ušlapaných nohou. Dále jsme postupovali směr Brtnice.

Výprava do Žěbětína 17. března

Nové zprávy o Svatém grálu nás nenechali klidnými a proto jsme se v opravdu hojném počtu sešli na hlavním nádraží tak, jak nám říkali zaslané instrukce od našeho krále Richarda.

První jarní výprava do Zastávky

První jarní výprava nás mile překvapila. Na to, že byly jarní prázdniny, účast byla veliká. Někteří dorazili včas, někteří později a někteří na poslední chvíli, ale už jsme si zvykli. Začali jsme jako vždy na Hlavním nádraží odjezdem na naše tradiční místo v Domově dětí a mládeže v Zastávce u Brna.

Tábor 2006

Letos to bylo již po sedmé, co jsme se v neděli sešli na obvyklém místě odkud jsme odfrčeli na naše tábořiště do Skryjí. Sedmička bývá většinou šťastné číslo, ale našemu táboření mnoho štěstí nepřinesla. Pro letošní rok si náš oblíbený programátor Káťa přichystal celotáborovou hru Plavba Jitřního poutníka, což je jen z dílů Letopisů Narnie.

Výlet na Stránské skále

Už při srazu na nádraží to tentokráte vypadalo velmi nadějně s účastí dětí, což se ovšem po krátké době nepotvrdilo a opět jelo více vedoucích něž dětí. To nás ovšem neodradilo a vydali se tramvají číslo 10 na konečnou. Po výstupu nás přivítalo nevlídné počasí a zima, alespoň že nepršelo. Po krátkém výšlapu na vrchol skály, který někdo těžce ...